Basit kabahatler kapsamındaki sürücülere kesilen (10.000 Forint – 30.000 Forint) cezalar 30 gün içerisinde ödenmediği takdirde sürücü hakkında Macaristan’a giriş yasağı konulmakta ve bir sonraki seyahatte sürücünün ülkeye girmesine ceza ödeninceye kadar müsaade edilmemektedir.

Firmalara kesilen kaçak otoyol kullanımı (165.000 Forint) cezalarında ise Macar Gümrük Muhafaza yetkilileri ceza ödeninceye kadar aracı bağlamaktadır.

Geçersiz dozvola kullanmama, geçersiz CEMT belgesi gibi ağır kabahatlerde ise 800.000 Forint’ten yani yaklaşık 2.650 euro’dan başlayan cezalar kesilmekte ve yine ceza ödeninceye kadar yetkililerce araçlar bağlanmaktadır.

Bu ve buna benzer talihsiz durumlarla karşılaşıldığında ödemelerinizi derhal üstlenip gerekli kuruma ödeyerek zaman anlamında en hızlı çözümler sunarız.

Hukuki destek almak ve firma yerleşik adresine yollanan ancak genellikle Macarca olan metinleri [email protected] adresine iletip bilgi edinebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Lütfen Macar makamlarca tarafınıza iletilmiş olan mektubu teslim alış tarihini de bildirin, zira itiraz süresi teslim tarihi ile başlıyor.