Hakkımda

1999 yılında Budapeşte Ekonomi Üniversitesi’nde başlayan Macaristan hayatıma Szeged şehrinde devam etmekteyim.

2006 senesinde tanıştığım uluslararası ticaret konusunda eğitimim ve çalıştığım firmalar sayesinde çeşitli alanlarda tecrübe sahibi oldum.

Lojistik ve Gümrük alanlarında Türkiye’den mal alımlarında nakliye tedariğinin yürütülmesi, araç Macaristan’a vardığında gümrükleme işlerinin takibi ve yönetilmesi, firmanın bünyesindeki kamyonların yönetilmesi, maliyet hesapları, nakliyeciler derneği ile olan ilişkilerin yönetilmesi ve yol izinleri konularını yürüttüm.

Mali işler ve Muhasebe alanlarında aylık satış raporlarının analizi, gelir gider bütçe hazırlanması ve detaylandırılması, firmanın faaliyet alanındaki vergi konularının güncel takibi, banka ile olan ilişkiler, faktoring ve leasing firmalarıyla yapılan anlaşmalar ve takibi, risk sigortası firmaları ile alacakların sigortalanması gibi konuların yürütülmesini gerçekleştirdim.

Hukuki İşler alanında tahsil edilemeyen alacaklarla ilgi dosyanın hazırlanması, avukata sunumu ve takibini gerçekleştirdim.

Personel İdari İşleri konularında personel alımı ve başlangıç eğitiminin verilmesi, HACCP ve ISO uygulamalarının edinilmesi ve uygulanmasını alanlarında tecrübe sahibiyim.

2009 senesinde Macar dili ’C’ tipi yüksek seviye sınavını ITK Enstitüsünde verdim. Bunu takiben 2010 yılında ELTE Üniversitesi tercümanlık sınavını da başarıyla vererek resmi

tercümanlık ehliyetini edindim. 2011 yılından beri AB içerisinde Uluslararası Nakliyecilik Yetki Belgesine sahibim. İleri seviyede Macarca, iyi seviyede İngilizce biliyorum.

Macaristan hakkında yukarıda belirttiğim konularda size servis vermekten mutluluk duyarım.

İletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.

Genco Azrak